Період публікації:

від

до

Категорія:

Як відкрити інклюзивну групу у виші чи закладі профосвіти – Уряд визначив відповідний порядок

Опубліковано: Четвер, 11 липня 2019 

min
max

Діти з особливими освітніми потребами отримають більше можливостей для навчання у вишах та профтехах. Відповідні порядки – як організувати інклюзивне навчання в закладах вищої та професійної освіти – Уряд ухвалив з доопрацюванням 10 липня 2019 року.

«Інклюзія – це наш пріоритет не лише в шкільній освіті. Нам важливо, щоб діти з особливими освітніми потребами мали доступ до якісної освіти в закладах усіх рівнів. До того ж, крім фахової професійної підготовки, в закладах вищої та професійної освіти ці діти отримують також соціальну адаптацію. Все це допомагає їм реалізувати себе, швидше працевлаштуватися у майбутньому», - наголосив перший заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Він зазначив, що цього року на підтримку осіб з особливими освітніми потребами в закладах профосвіти в держбюджеті вперше було передбачено 24,8 млн гривень.

Для відкриття інклюзивної групи у виші чи профтеху особі з особливими освітніми потребами або її батькам потрібно звернутися до закладу із відповідною заявою. До неї треба додати документи, що підтверджують наявність ООП (висновок ІРЦ, індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю).

На підставі цього керівник закладу повинен створити інклюзивну групу. Він також утворює команду психолого-педагогічного супроводу чи спеціальний навчально-реабілітаційний підрозділ (для закладів вищої освіти). До них входять педагогічні працівники, адміністрація закладу, інші фахівці за потреби, а для закладів профосвіти – ще асистент майстра виробничого навчання та інші.

Для кожної дитини ця команда розробляє індивідуальний навчальний план із залученням батьків.

Важливо, що в разі утворення інклюзивної групи керівник чи засновник закладу має виділити кошти на:

  • приведення території, будівель і приміщень відповідно до вимог державних будівельних норм щодо інклюзивності;
  • необхідні навчально-методичні матеріали;
  • сучасні засоби навчання тощо.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

У Львові пройде педагогічний марафон інклюзивної мистецької освіти У Львові пройде педагогічний марафон інклюзивної мистецької освіти Опубліковано: Вівторок, 03 грудня 2019 Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Громадська організація «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти», Дитяча школа мистецтв № 5 ім. І.О. Дунаєвського м. Харкова, Львівська музична школа № 6 ім. Б-Ю. Янівського представляють у Львові спільний Міжнародний проект...

Переглядів: 577 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції

Асистенти вчителів інклюзивних класів підвищуватимуть кваліфікацію за новим порядком та в межах НУШ – МОН затвердило програму Асистенти вчителів інклюзивних класів підвищуватимуть кваліфікацію за новим порядком та в межах НУШ – МОН затвердило програму Опубліковано: Вівторок, 22 жовтня 2019 Асистенти вчителів, які працюють в інклюзивних класах, зокрема у початкових, підвищуватимуть кваліфікацію за новою програмою. Відповідний наказ опубліковано на сайті МОН 18 жовтня 2019 року. Зараз в інклюзивних класах шкіл працює понад 12 тис асистентів вчителів – половина з них потребує фахового...

Переглядів: 677 Коментарів: 0

Соціальний захист дітей
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook