Період публікації:

від

до

Категорія:

Найгірше правників навчають у аграрних вишах – ЗНО з «Права»

Опубліковано: П`ятниця, 27 жовтня 2017 

min
max

Аграрні, правоохоронні та приватні ВНЗ (без жодного місця державного замовлення) найгірше навчають бакалаврів за спеціальністю «Право». Про це свідчить середній бал випускників вишів цих галузевих груп, який вони отримали під час вступу на магістратуру з «Права» за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

Середній бал випускників аграрних ВНЗ складає 380,7; правоохоронних – 380,86; приватних – 386,38.

Своєю чергою найкращі показники з підготовки правників показують профільні юридичні ВНЗ – середній бал 424,39; класичні університети – 415,84; а також ВНЗ економіки, фінансів, управління та підприємництва – 409,85.

З аналітичною таблицею можна ознайомитись за посиланням.

«Завдяки незалежному тестуванню ми змогли реально оцінити, який рівень підготовки дають наші університети своїм випускникам за спеціальністю «Право», і жахнулися. Те, що непрофільні ВНЗ будуть давати гірші і навіть значно гірші результати – було очевидно, але нам потрібні були фактичні показники. Досить ілюстративним є той факт, що близько 9 % відмінників з дипломом з відзнакою не подолали поріг «склав/не склав», - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Загалом же майже 20 % вступників на магістратуру «Права» не подолали поріг «склав/не склав» з усіх блоків тестування. Це близько 3 тис. 225 вступників із 16 тис. 129.

Найбільше вступників на магістратуру «Права» було з числа випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (1 тис. 858 осіб) та Національного університету «Одеська юридична академія» (1 тис. 851 особа).

Інститут освітньої аналітики МОН також сформував рейтинг ВНЗ відповідно до того, як успішно їхні випускники подолали поріг «склав/не склав» з усіх блоків тестування та який набрали середній бал під час ЗНО.

Найкращі результати у випускників таких вишів:

  1. Національний університет «Києво-Могилянська академія» – 470,5 балів;
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 448,4 бали;
  3. Львівський національний університет імені Івана Франка – 448,4 бали;
  4. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – 433,7 балів;
  5. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 427,1 бал;
  6. Національний університет «Острозька академія» – 426,7 балів;
  7. Національний університет «Одеська морська академія» – 425,0 балів;
  8. Київський національний лінгвістичний університет – 422,0 бали;
  9. Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – 420,2 бали;
  10. Хмельницький університет управління та права – 419,3 бали.

Найгірший рівень показали випускники:

  1. Вищий навчальний заклад «Східноєвропейський університет економіки і менеджменту» – 354,2 бали;
  2. Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського – 356,9 балів;
  3. Академія Державної пенітенціарної служби – 367,9 балів;
  4. Академія праці, соціальних відносин і туризму – 368,2 бали;
  5. Міжнародний гуманітарний університет – 370,3 бали.

З повним рейтингом можна ознайомитись за посиланням.

Нагадуємо, що 2018 року обов’язкове ЗНО складатимуть не лише вступники на магістратуру з «Права», а й на магістратуру з «Міжнародного права». Також проводитиметься експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»).

Довідково:

2017 року набір на магістратуру за спеціальністю «Право» в Україні здійснювали 104 виші. Вперше у всіх ВНЗ набір здійснювався за технологією зовнішнього незалежного оцінювання. На базі університетів створили 75 пунктів тестування, у яких функціонували 1 189 аудиторій.

На виконання завдання було відведено 240 хв. Тест складався з трьох блоків:

  • тест загальних навчальних правничих компетентностей (75 хв);
  • тест з шести базових юридичних дисциплін: конституційне, адміністративне, цивільне, цивільне процесуальне, кримінальне, кримінальне процесуальне право (105 хв);
  • тест з іноземної мови (60 хв).

Джерело: офіційний сайт МОН

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

ЗНО для вступу на магістратуру планують запровадити також для «Міжнародного права» ЗНО для вступу на магістратуру планують запровадити також для «Міжнародного права» Опубліковано: Четвер, 15 Червня 2017 Наступного року фахове випробування для вступу до магістратури за технологією ЗНО планується запровадити і для спеціальності 291 «Міжнародне право». Про це повідомив начальник відділу нормативного забезпечення вищої освіти МОН Дмитро Кумков під час регіональної наради у ДНУ ім. Олеся Гончара. «"Міжнародне...

Переглядів: 590 Коментарів: 0

Вища освіта

Вступ-2018: затверджено всі програми, за якими складатимуть тести для вступників на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права» Вступ-2018: затверджено всі програми, за якими складатимуть тести для вступників на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права» Опубліковано: Вівторок, 20 лютого 2018 У 2018 році єдиний вступний іспит на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права» з іноземної мови не матиме частин «Писемне мовлення» та «Розуміння мови на слух». Вступники складатимуть лише частини «Читання» та «Використання мови». Тестові завдання іспиту з іноземної мови укладатимуть відповідно...

Переглядів: 535 Коментарів: 0

Вища освіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook