Період публікації:

від

до

Категорія:

Лілія Гриневич: Прийнятий у 2014-му ЗУ «Про вищу освіту» запровадив багато потрібних новацій, але сьогодні він уже застарів та потребує змін

Опубліковано: Вівторок, 30 січня 2018 

min
max

«Закон «Про вищу освіту», прийнятий у 2014-му, відкрив багато нових можливостей для системи. Але, як виявилося, не всі університети були готові до переходу від прямого контролю держави до практики незалежної експертної оцінки їхньої діяльності, до конкурентного розподілу держзамовлення». На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання розширеної Колегії МОН 26 січня 2018 року.

Вона підкреслила, що прийнятий одразу після Революції Гідності Закон вже впровадив важливі для системи новації та запустив процес реформування, однак не всі заклади вищої освіти змогли впоратись з отриманими повноваженнями.

«Широка автономія університетів посилила розрив між провідними вишами й «іншими». Перші скористалися нагодою – запровадили нові освітні програми, залучили роботодавців, увійшли в міжнародні проекти, навчилися розумно планувати освітній процес, зайнялися комерціалізацією власних наукових досліджень, намагаючись створювати конкуренцію на ринку освітніх послуг. «Інші» – капсулювалися у своїй неспроможності ефективного управління», - зазначила Міністр.

Вона також розповіла, що намагання дебюрократизувати взаємодію в системі вищої освіти з боку МОН часто розбиваються об запровадження додаткової паперотворчості в самих вишах.

«МОН відмінило близько 20 наказів, які вимагали від закладів, різноманітні звіти та інші процедури, що забюрократизовують процес. Натомість деякі заклади повернули ці процедури власними внутрішніми наказами, причому часто з посиланням на неіснуючі вказівки Міністерства. Тому я хочу звернутися до очільників наших університетів з проханням – перегляньте ставлення до звітності викладачів, щоб вони змогли сконцентруватися на своїй безпосередній роботі», - зауважила Лілія Гриневич.

Для подальшої дебюрократизації МОН продовжить роботу зі скорочення кількості обов’язкових документів, зокрема, у новій редакції Ліцензійних умов. Водночас Міністерство вимагатиме від університетів сформувати мінімальні та раціональні вимоги до внутрішніх документів.

Лілія Гриневич також додала, що ЗУ «Про вищу освіту» запровадив багато потрібних новацій, але сьогодні вже застарів та потребує змін.

«Протягом цього року ми працюватимемо над змінами у Закон «Про вищу освіту». Запрошуємо університети брати участь у підготовці змін», - запросила виші Міністр.

Джерело: офіційний сайт МОН

Немає коментарів

Схожі статті:

Президент підписав Закон щодо підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття освіти Президент підписав Закон щодо підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття освіти Опубліковано: Четвер, 04 Червня 2015 Президент Петро Порошенко підписав Закон України від 14 травня 2015 року № 425-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей; дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів...

Переглядів: 1287 Коментарів: 0

Вища освіта

Круглий стіл "Мовне законодавство в Україні: хронологія змін" Круглий стіл "Мовне законодавство в Україні: хронологія змін" Опубліковано: Вівторок, 22 жовтня 2019 Мовне законодавство в Україні: хронологія змін В опорному закладі «Твіржанський ЗЗСО I-IIIст..-ЗДО»  Мостиської міської ради Львівської області (Мостиської ОТГ) відбувся "круглий стіл"  «Мовне законодавство в Україні: хронологія змін». Учасниками "круглого столу" були директор ОЗ Книшик С.І., завідувач...

Переглядів: 536 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook