Період публікації:

від

до

Категорія:

Семінар українського народознавства

Опубліковано: Середа, 28 березня 2018 

min
max

26 березня 2018р. у Львівському обласному Будинку вчителя пройшов семінар з народознавства на тему: «УНР. Гетьманат. Директорія: історія та уроки».

У семінарі взяли участь кандидат філологічних наук Войтів Г.В. і доцент університету «Львівська політехніка» кандидат історичних наук Хома І.Я., а також вчителі-історики і заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх шкіл Львова та області.

У вступному слові Войтів Г.В. наголосила на тому, що 2018р. в Україні проходить під гаслом сторіччя утворення Української держави початку ХХст. Незважаючи на те, що держава не встояла, сам факт її існування приніс українцям великі здобутки. Національна свідомість, раніше притаманна обмеженій частині інтелігенції, поширилась на всі верстви суспільства. Акт злуки 22 січня 1919р. вперше за багато століть проголосив єдність відірваних одна від однієї частин єдиної України. Пам'ять про визвольні змагання і утворення УНР сприяли подальшій боротьбі українців за незалежність упродовж всього ХХст.

 Хома І.Я. побудував свій виступ у формі розмови із вчителями. Він насамперед подав основні історичні факти про формування у Києві у 1917р. широкопредставницького громадського органу Центральної Ради; обрання її головою 51-річного професора історії М.Грушевського; ухвалення чотирьох Універсалів Центральної Ради; проголошення УНР; падіння Центральної Ради; утворення Гетьманату під керівництвом генерала Павла Скоропадського, антигетьманське повстання; встановлення влади Директорії; Україна у кільці фронтів; неодноразові наступи більшовиків; поразка визвольних змагань; національна катастрофа – ліквідація незалежності України; окупація її земель.

Доповідач також зосередив увагу на аналізові основних фактів із біографій і на політичних поглядах та діяльності на найвищих урядових посадах таких державних діячів, як Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Павло Скоропадський, Євген Коновалець та ін.

Особливо на засіданні семінару було зосереджено увагу на історичному значенні та уроках українського державотворення початку ХХст.. Доповідач неодноразово порівнював події 1918-1920 рр. із сучасними подіями.

Під час семінару було проведено презентацію, проаналізовано основну літературу з питання, процитовано важливі судження діячів УНР та сучасних дослідників.

Немає коментарів

Схожі статті:

Відкритий урок Львівської академічної гімназії Відкритий урок Львівської академічної гімназії Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя стало доброю традицією проводити відкриті уроки з учнями Львівської академічної гімназії. Ось і цієї осені учні 5 (1А) класу, разом із вчителем трудового навчання ЛАГ п.Іриною Вах були гостями обласної виставки-конкурсу серед освітян «Мамина світлиця». На виставці-конкурсі...

Переглядів: 531 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина" Обласний фестиваль-конкурс «Співоча освітянська родина" Опубліковано: Четвер, 08 листопада 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відбувся традиційний обласний фестиваль-конкурс серед освітян «Співоча освітянська родина». Мета конкурсу: виявити талановиті освітянські родини, обдарованих вчителів, працівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, сприяння подальшому...

Переглядів: 1834 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook