Період публікації:

від

до

Категорія:

Місцева влада зможе створювати міжшкільні ресурсні центри для кращого доступу школярів до сучасного обладнання – МОН затвердило Положення

Опубліковано: Четвер, 14 лютого 2019 

min
max

Місцева влада та заклади освіти отримали нові можливості для розбудови оптимальної сучасної інфраструктури шкіл – природничих лабораторій, спортивних залів та інших можливостей для поглибленого вивчення предметів. Міністерство освіти і науки затвердило Положення «Про міжшкільний ресурсний центр» (МРЦ), що набуло чинності 13 лютого 2019 року.

«Багатьом закладам наразі бракує ресурсів, обладнання, лабораторій, де учні могли б навчитися застосовувати набуті теоретичні знання на практиці. У міжшкільному ресурсному центрі можуть створювати умови для навчання учнів одразу з кількох закладів, проводити як шкільні, так і позашкільні заняття. Йдеться про обладнання стаціонарних та пересувних лабораторій, учнівських теплиць, зимових садів, виробничих майстерень, басейнів, спортивних майданчиків. Такий підхід дає можливості сконцентрувати ресурси та забезпечити кращі умови одразу для великої кількості дітей», - пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зараз такий досвід має лише Мала академія наук України. На базі МАН діє лабораторний комплекс природничого напрямку МанЛаб, покликаний допомагати українським учням у наукових та навчальних дослідженнях в дистанційному та очному режимі.

«МанЛаби діють лише в кількох областях України, але мають дуже хороші результати з вдосконалення наукової освіти і в контексті шкільної освіти, і в контексті позашкільної. Міжшкільні ресурсні центри дають ширший спектр можливостей, адже йдеться не лише про наукову інфраструктуру. Сподіваємось, що місцеві органи влади зможуть скористатися цими можливостями та через МРЦ створити кращі умови для учнів», - зазначила Лілія Гриневич.

МРЦ також сприятимуть проведенню профорієнтаційної роботи серед учнів, розробленню їх індивідуальної професійної траєкторії, впровадження професійно-спрямованих курсів за вибором, факультативів, гуртків та проведення консультаційних заходів.

Планується, що співпраця між МРЦ та школами відбуватиметься шляхом укладення двосторонніх цивільно-правових угод. Школа зможе передавати центру педагогічне навантаження з певних предметів, а він забезпечуватиме відповідний обсяг оволодіння матеріалом.

Заснувати МРЦ зможе не лише місцева влада, а й будь-яка юридична чи фізична особа незалежно від форми власності чи організаційно-правової форми.

Немає коментарів

Схожі статті:

МОН пропонує для громадського обговорення проект «Положення про міжшкільні ресурсні центри» МОН пропонує для громадського обговорення проект «Положення про міжшкільні ресурсні центри» Опубліковано: Середа, 01 серпня 2018 МОН підготовлено проект наказу «Про затвердження Положення про міжшкільний ресурсний центр», що має на меті удосконалити правове регулювання ресурсного забезпечення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, а також створити умови для поглибленого вивчення окремих предметів інваріантної...

Переглядів: 602 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook