Період публікації:

від

до

Категорія:

Львівський фізико-математичний ліцей відзначив 25-річчя (фото)

Опубліковано: П`ятниця, 25 листопада 2016 

min
max

Днями в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася урочиста академія з нагоди 25-річного ювілею найпотужнішого загальноосвітнього навчального закладу Львівщини та України – Львівського фізико-математичного ліцею.

Понад півтори тисячі вихованців ліцею – здібних, обдарованих молодих людей, пройшовши науково-практичну підготовку, скористалися шансом здобути освіту, яка перевищує державний освітній мінімум. Серед них – нинішні висококваліфіковані медики, фахівці ІТ-сфери, банкіри, депутати, урядовці.

Віртуальну мандрівку історією ліцею від часу його заснування до сьогодення, окресливши траєкторію розвитку навчального закладу та досягнень педагогічного й учнівського колективу, здійснив під час урочистостей з нагоди 25-річчя ліцею його директор Мар’ян Добосевич. Мар’ян Станіславович особливо теплі слова вдячності адресував ентузіастам, які стояли біля витоків створення ліцею, – Павлу Хобзею, Михайлу Брегіну, Лесі Бартіш, Юрію Ключковському, Галині Синицькій – людям, які, сконсолідувавши свої зусилля, будучи представниками різних середовищ, своїм патріотизмом, завзяттям і мудрістю запалили той неповторний дух інтелектуалізму, який і досі панує в ліцеї.

З вітальним словом звернувся до ювілярів проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. «Символічним є те, що фізико-математичний ліцей є ровесником нашої держави. Молода держава на той час потребувала молодих висококласних фахівців, і саме ліцей одним із перших зусиллями педагогів-ентузіастів створив середовище для гартування інтелектуальної еліти нації», - зазначив він.

«За чверть століття ліцей зумів стати флагманом вітчизняної освіти. Сьогодні Львівський фізико-математичний ліцей – один із лідерів в Україні за результатами виступів вихованців на всеукраїнських і міжнародних предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах. Випускники ліцею постійно показують високі результати зовнішнього незалежного оцінювання. Тут слід відзначити копітку та відповідальну працю також викладачів ліцею, котрі підтримують високий рівень викладання. У свою чергу, Львівський національний університет імені Івана Франка з приємністю відкриває двері для випускників ліцею, які продовжують демонструвати успіхи й на студентському рівні. Багато з випускників ліцею продовжують свій професійний шлях у нашій академічній спільноті, і вже спільними зусиллями ми торуємо шлях для прийдешніх поколінь», - підкреслив проректор.

За словами Романа Гладишевського, сьогодні сильними є ті країни, які займають передові позиції у сфері розвитку науки та технологій, і європейський шлях України передбачає нашу конкурентоздатність у цій сфері. «Шлях до високих технологій та ефективних розробок лежить через ґрунтовне вивчення фундаментальних дисциплін. Фізика і математика, хімія і біологія, поглиблене вивчення яких забезпечує ліцей, – це основа стратегічних напрямів наукових досліджень, осі, навколо якої сьогодні обертаються наймасштабніші наукові проекти. Такі напрями включають енергоощадність, медицину, створення нових матеріалів, харчову галузь, екологію, інформаційні й комунікаційні технології, і найважливіше – безпеку», - сказав Роман Євгенович.

На думку проректора, теперішній молоді пощастило жити в час, коли науково-технічний прогрес та зміни на політичній карті світу дозволили подолати кордони й відкрити нові обрії для професійного росту.

«Сьогодні успішно функціонує низка міжнародних освітніх програм, які відчиняють двері найкращих світових університетів, лабораторій і бібліотек, провідні фахівці готові до співпраці, ви можете відвідувати їхні лекції та семінари, ознайомлюватися з їхніми працями. А відтак, нашим пріоритетним завданням є цілковита інтеграція в міжнародний науковий і технологічний простір, використання сучасних методів і підходів, здатність до сприйняття нових ідей, критична оцінка популярних тенденцій, а також побудова сильної успішної країни», - вважає професор.

Звертаючись до колективу ліцею, проректор Університету зауважив: «Нехай не завжди шлях до успіху є легким, але ваші здобутки свідчать про те, що ви не опускаєте рук, не боїтеся помилитися й сміливо йдете до своєї мети. Я переконаний, що сьогодні в цьому залі є ті, хто незабаром стане авангардом вітчизняної та світової науки. Тому дозвольте побажати Вам не втрачати молодечого запалу, спраги до нових знань і постійного пошуку Істини».

Від імені Ректора та академічної спільноти Львівського університету Роман Гладишевський вручив учителям і директорові ліцею подяки та пам’ятний дарунок з нагоди ювілею.

Привітали ювілярів і представники міської та обласної влади – керівники департаменту й управління освіти міста й області.

«Львівщина має давні освітні традиції та потужний науковий потенціал», - наголосила керівник департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. За словами Любомири Степанівни, Львівський фізико-математичний ліцей при ЛНУ ім. Івана Франка, будучи окрасою Львівщини й усієї України, яскраво демонструє практику успішного розвитку й реалізації ідеї.

В.о. начальника управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик у вітальному слові зазначила: «Високий рівень знань, талановиті вчителі й обдаровані діти – те, чим пишається Львівський фізико-математичний ліцей. Це загальноосвітній навчальний заклад нового типу, який крокує в ногу з часом, а інколи й випереджує його». На думку Зоряни Довганик, успішний розвиток ліцею – впевнене майбутнє Львова й України.

Представники владних структур нагородили грамотами та вручили подяки вчителям і дирекції ліцею.

Цього дня найщиріші побажання та вітання зі срібним ювілеєм ліцею на адресу учнівського та педагогічного колективу й дирекції линули і від випускників та їхніх батьків, від представників громадськості та фундаторів навчального закладу, від колег із інших ліцеїв і гімназій, які впродовж багатьох років спільно зі Львівським фізико-математичним ліцеєм працюють над створенням національного освітнього простору європейського рівня.

За інформацією прес-центру ЛНУ ім. І. Франка

Немає коментарів

Схожі статті:

«Школа – моя сім’я, моя родина, моя рідна Україна» «Школа – моя сім’я, моя родина, моя рідна Україна» Опубліковано: П`ятниця, 04 жовтня 2019 Поміж багатьох свят у календарі є день, коли в педагога є особливо піднесений настрій, – День вчителя. І так уже повелося в Україні, що завжди розпочинає урочистість господар. З вітальним словом до присутніх звернувся директор школи В.Є. Лозинський, який подякував колегам-педагогам за відданість,...

Переглядів: 746 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Подарунки власноруч до ювілею закладу Подарунки власноруч до ювілею закладу Опубліковано: П`ятниця, 04 жовтня 2019 Узявши за основу емблему закладу, до ювілею школи наші учні виготовили подарунки-сувеніри у вигляді долоньки з метеликом На уроках трудового навчання учні старших класів з вчителем Пасічником І.В. вирізали з фанери декоративні узагальнені форми у вигляді долонь і метеликів. А інші учні на уроках образотворчого...

Переглядів: 667 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook