Період публікації:

від

до

Категорія:

Про проект

 

min
max

Про заходи по програмі «Покращення соціального захисту багатодітних сімей Львівської області на період до 2015 року» станом на 1.01.2013 року

  • Запровадження єдиного обліку багатодітних сімей шляхом ведення відповідного банку даних та його систематичного поновлення.

Станом на 1.01.2013 року на Львівщині проживає 22 812 багатодітних родин, в яких виховується 73 920 дітей.

  • Забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей із багатодітних сімей.

З метою належної організації оздоровлення та відпочинку дітей із багатодітних сімей, щороку управлінням з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації проводились громадські слухання, у яких брали участь представники багатодітних сімей, зокрема, представники Львівської обласної громадської організації «Спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина». Усі подані громадськістю пропозиції враховувались при закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку дітей із багатодітних сімей.

У 2012 році для закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку дітей із багатодітних сімей з обласного бюджету виділено 3000,0 тис. грн. На цю суму закуплено 1199 путівок, зокрема: 399 путівок у закладах області та 800 путівок у закладах оздоровлення та відпочинку, які знаходяться на березі Чорного та Азовського морів. Путівки були розподілені між районами та містами обласного значення пропорційно до кількості дітей із багатодітних сімей.

За підсумками 2012 року оздоровленням та відпочинком забезпечено 154 139 дітей, що становить 59,7% від загальної кількості дітей шкільного віку Львівської. Зокрема, оздоровленням забезпечено 43 982 осіб, відпочинком – 110 157 осіб (28,5% та 71,5% відповідно у відношенні до загальної кількості дітей, забезпечених послугами оздоровлення та відпочинку). Всього по Львівщині оздоровленням забезпечено 36 153 дітей з багатодітних сімей.

  •  Забезпечення санітарного лікування дітей із багатодітних сімей у санаторних закладах системи охорони здоров’я за наявності медичних показань для санітарно курортного лікування, забезпечення дітей з багатодітних сімей безплатним лікуванням під час перебування у санітарних відділеннях закладів охорони здоров’я, забезпечення проведення щорічних комплексних медичних оглядів дітей з багатодітних сімей в амбулаторно-поліклінічних закладах області.

Станом на 01.01.2013 року під спостереженням в закладах охорони здоров’я (ЗОЗ) Львівської області знаходиться 62 758 дітей з багатодітних сімей. З них охоплено профілактичними оглядами 60 782 дітей, що становить 96,9% від загальної чисельності. В 8 075 дітей виявлено патології (12,5%). На диспансерному обліку перебуває 8 182 дитини (13% від загальної чисельності).

В 2012 році пройшло лікування 15844 дітей із багатодітних родин, зокрема: амбулаторне лікування - 12 358 дітей (19,7%), стаціонарне лікування - 3 088 дітей (4,9%) та санаторно-курортне лікування (згідно путівок Міністерства охорони здоров’я України та місцевих санаторіїв) – 398 дітей. Безкоштовним лікуванням було забезпечено 4367 дітей із багатодітних сімей.

  • Залучення дітей із багатодітних сімей до гурткової роботи в позашкільних навчальних закладах.

До гурткової роботи позашкільних навчальних закладів Львівщини залучено 4835 дітей із багатодітних сімей.

  • Підтримка та розвиток обдарованої учнівської молоді із багатодітних сімей, залучення до навчання в Малій академії наук, участі в олімпіадах, турнірах, конкурса, фестивалях тощо.

Органами управління освітою проводиться робота щодо підтримки та розвитку обдарованої учнівської молоді.

Для задоволення освітніх потреб обдарованої учнівської молоді, розвитку індивідуальних здібностей учнів в області функціонує 51 заклад нового типу державної форми власності (18 гімназій, 10 - ліцеїв, 23 НВК) та 9 – приватних ( 4 гімназії, 3 - ліцеї, 2 – НВК).

У 2011-2012 навчальному році в обласних олімпіадах взяли участь понад 2500 учнів загальноосвітіх навчальних закладів, понад 550 - стали переможцями і призерами.

У ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін взяли участь 120 учнів, 47 - стали переможцями і призерами Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Претендентами для участі в Міжнародних олімпіадах з хімії та інформатики визначено 3 учнів загальноосвітніх навчальних закладів області.

Львівщина займає третє місце в Україні за результатами Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, друге місце – за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, п’яте місце – за результатами Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Найбільших успіхів з року в рік досягають учні Львівського фізико-математичного ліцею. На підставі дослідження журналу «Фокус uа» серед 50-ти найкращих навчальних закладів в Україні перший за рейтингом - Львівський фізико-математичний ліцей, третє місце у цьому списку займає гімназія імені Симоненка м. Львова, а також в число найкращих навчальних закладів України ввійшли Львівська класична та академічна гімназії та Бориславська гімназія.

З обдарованою учнівською молоддю працює Львівська обласна Мала академія наук. Організовано дистанційне навчання із здібними сільськими школярами області. Понад 350 учнів очно-дистанційної школи отримали можливість включитися в навчальний процес дистанційного навчання.

Учні Львівської обласної Малої академії наук в цьому році вибороли 35 перемог у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.

Найкращі досягнення за результатами інтелектуальних змагань мають шість учнів. Ці учні здобували перемоги у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт і Міжнародних олімпіадах.

У 2011-2012 навчальному році 28 учнів загальноосвітніх навчальних закладів області отримували стипендію Президента України та Кабінету Міністрів України.

У 2012 році відбувся ХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика - загальнонаціональний захід для учнів загальноосвітніх, професійно-технічних та студенів вищих навчальних закладів з метою утвердження державної української мови, підвищення рівня знань з української мови, виховання у молодого покоління любові та поваги до мови свого народу. Цьогорічний конкурс об’єднав понад 100 тисяч учнів вчителів та науковців.

В 2012 році було два переможці Міжнародного конкурсу з числа учнів загальноосвітніх навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів - Богославець Софія (учениця спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 м. Львова) та Шалавило Христина (студентка Самбірського педколеджу імені І.Филипчака).

У 2011-2012 навчальному році вдруге на державному рівні проведено Міжнародний мовно - літературний конкурс учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка. П’ять учнів та студентів стали переможцями: Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка, Львівського інституту банківської справи, Львівського університету безпеки життєдіяльності та навчально-виховного комплексу «Школа І ступеня - гімназія імені Митрополита А. Шептицького» м. Стрия.

У 2012 році на реалізацію Заходів головного управління освіти і науки спрямованих на створення регіональної системи виявлення та відбору обдарованої молоді передбачено 2,7 млн. грн., у тому числі для преміювання переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та учителів, які їх підготували, 150 тис. грн.

  • Сприяння здобуттю початкової мистецької освіти дітям з багатодітних сімей, сприяння забезпеченню дітей з багатодітних сімей, які навчаються у мистецьких навчальних закладах музичними інструментами; передбачення фінансування виїздів даної категорії дітей на міжнародні та всеукраїнські конкурс, виплати щомісячних стипендій обдарованим дітям.

Згідно Закону України «Про позашкільну освіту», наказу Міністерства культури і мистецтв від 23.05.2006 №331 «Про внесення змін до Положення про початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади системи Міністерстава культури і мистецтв» передбачено пункт 6; зокрема: «Порядок установлення розміру плати за навчання в закладі визначається Кабінетом Міністрів України. Діти з багатодітних сімей, діти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, здобувають позашкільну освіту безоплатно. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають право встановлювати додаткові пільги з плати за навчання з урахуванням можливостей місцевих бюджетів».

В початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах Львівщини навчається 22 129 учнів, з них, звільнені від оплати за навчання діти-інваліди, діти військовослужбовців дійсної служби, які загинули при виконанні службових обов’язків або стали інвалідами 1 чи 2 групи, діти безпосередніх ліквідаторів аварії Чорнобильської АЄС, діти які перебувають під опікою, діти в яких один із батьків є інвалідом 1-2 групи, діти із багатодітних сімей (троє і більше дітей до 18 років).

На Львівщині кількість дітей з багатодітних сімей, які навчаються у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах становить 2 413 учнів, з них у містах: 759 учнів, в районах - 1618 учнів.

  • Залучення дітей із багатодітних сімей до занять у ДЮСШ.

З метою навчання дітей з багатодітних сімей плаванню, на виконання обласної програми “Покращення соціального захисту багатодітних сімей, що проживають на території Львівської області” у 2012 році, відповідно до рішення Львівської обласної ради від 5 січня 2012 року №360 «Про обласний бюджет Львівської області на 2012 рік» передбачено 300 тис грн. Враховуючи пропозиції щодо участі працюючих басейнів та можливу кількість дітей, яких буде охоплено заняттями з навчання навикам плавання, розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 21 серпня 2012 року № 551/0/5-12 «Про виділення коштів» надано субвенцію місцевим бюджетам в сумі 213 500,00 грн., решту 86 500,00 грн. управлінню з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації для реалізації заходів цього розділу програми.

Заходами цієї програми в 2012 році було охоплено 1826 дітей з багатодітних родин на базі 10 басейнів області: (м. Львів (2 басейни), м. Трускавець (1 басейн), м. Червоноград (2 басейни), Сокальський район (3 басейни), Яворівський район (1 басейн), Миколаївський район (1басейн).

За відгуками громадських організацій, батьків та засобів масової інформації, реалізація цієї програми у 2012 році була достатньо ефективною, оскільки у 2012 році цією програмою було охоплено не тільки дітей з обласного центру міста Львова, але й мешканців 5 районів Львівської області, в яких функціонують плавальні басейни.

  • Забезпечити сприяння у позачерговому влаштуванні дітей із багатодітних сімей у дошкільні навчальні заклади.

Діти у дошкільні навчальні заклади вступають відповідно до поданих заяв батьків згідно з чинним законодавством. Пільг для багатодітних не передбачено.

  • Забезпечення дітей із потребуючих багатодітних малозабезпечених сімей безплатним харчуванням у дошкільних і загальноосвітніх навчальних   закладах.

Відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства» та постанов Кабінету Міністрів України №226 від 05.04.1994 р. та №856 діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти, із малозабезпечених сімей повинні бути забезпечені стовідсотково безкоштовним гарячим харчуванням.

У 2012-2013 навчальному році діти із малозабезпечених сімей охоплені безкоштовним харчуванням на 72,7% в тому числі гарячим на 67,3%. Не в усіх районах організовано безкоштовне харчування дітей із малозабезпечених сімей через відсутніх необхідного фінансування.

  • Забезпечити щорічно, до 1 вересня – Дня знань виділення цільових коштів для придбання шкільного інвентарю та спортивного одягу дітям із багатодітних сімей.

З метою придбання шкільного інвентарю для потреб дітей різного шкільного віку із багатодітних родин, управління з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації провело в червні 2012 року громадські слухання, в межах яких було погоджено закупівлю наступних товарів: зошити, ручки, циркулі, папки-конверти.    

На придбання канцтоварів для дітей із багатодітних сімей Львівщини управлінню з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації в 2012 році було виділено 850 тис. грн.

За результатами конкурсних торгів було здійснено закупівлю:

  • 417 тис. зошитів в тому числі: 105 тисяч зошитів в клітинку на 24 аркуші, 80 тисяч зошитів в клітинку на 36 аркушів, 70 тисяч зошитів клітинку на 48 аркушів, 55 тисяч зошитів в клітинку на 60 аркушів та 107 тисяч зошитів в лінійку на 24 аркуші;
  • 100 тисяч ручок, в тому числі: 50 тисяч фіолетового чорнила, 30 тисяч синього чорнила, 10 тисяч чорного чорнила та 10 тисяч червоного чорнила;
  • 12 150 циркулів та 12 150 папок-конвертів (з розрахунку по одному на кожну дитину).

31 жовтня 2012 року управлінням було передано канцтовари керівникам відділів сім’ї та молоді райдержадміністрацій та міст обласного значення для подальшого вручення дітям зазначеної категорії. Передача була здійснена на підставі попередньо отриманих списків, затверджених керівниками відділів сім’ї і молоді райдержадміністрацій та міськвиконкомів міст обласного значення.

Понад 12 тисяч школярів із багатодітних родин Львівщини отримали шкільне приладдя.

  • Надання адресної допомоги багатодітним сім’ям та запровадження системи надання муніципальних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.      

У 2012 році в обласному бюджеті не передбачались видатки для надання адресної грошової допомоги багатодітним сім’ям на реалізацію Програми покращення соціального захисту багатодітних сімей, які проживають на території Львівської області. Це пояснюється тим, що з 2010 року відповідно до Законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей”, „Про охорону дитинства”, законів України про державний бюджет на відповідний рік та згідно з положенням статті 102 Бюджетного кодексу України у новій редакції багатодітним сім’ям надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива, послуг зв’язку ( 50 відсотків вартості відповідних послуг), а дітям з багатодітних сімей - на безоплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, залізничним транспортом приміського сполучення. Джерелом фінансування таких витрат є субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам.

У 2012 році понад 20, 0 тис. багатодітних сімей отримали пільги з оплати житлово-комунальних послуг на загальну суму 21,7 млн.грн. і 2,2 тис. багатодітних сімей - на придбання твердого палива на суму 1,9 млн.грн.

Поряд з цим інформуємо, що матеріальні умови проживання малозабезпечених багатодітних сімей області покращуються шляхом щорічного збільшення рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) для визначення розміру допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” малозабезпеченим багатодітним сім’ям, у яких виховується троє і більше дітей віком до 18 років. Окрім того, відповідно до Закону України “Про внесення змін до статті 15 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” розмір державної соціальної допомоги у 2012 році збільшується на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 120 гривень, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 230 гривень (відповідно у 2013 році на 180 і 360 гривень, у 2014 році - на 250 і 500 гривень), тобто багатодітна малозабезпечена сім’я отримує в місяць збільшену відповідно до віку дітей суму державної допомоги.

Також слід відмітити, що відповідно до затверджених програм в обласному бюджеті передбачено кошти на виплату одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області відповідно до розпоряджень голови облдержадміністрації та розпоряджень голови обласної ради за власним поданням та поданням депутатів обласної ради, які сприятимуть вирішенню матеріально-побутових, медичних, соціальних проблем малозабезпечених, в тому числі багатодітних сімей. Окрім того, у міських (міст обласного значення) і районних бюджетах передбачаються кошти для надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим громадянам, в тому числі малозабезпеченим багатодітним сім’ям.

  • Проведення інформаційно-просвітницьких заходів із залученням засобів масової інформації, розповсюджувати інформаційно-довідкові матеріали і методичну літературу з метою формування культури сімейних стосунків з гуманними принципами функціонування, підвищення відповідальності батьків за виховання дітей.

Згідно з Указом Президента України «Про День Матері» від 10.05.1999 року №488/99 на Львівщині у всіх містах та районних центрах 13 травня 2012 року відбувалися святкові заходи до Дня Матері, зокрема:      у м. Львові біля пам’ятника Т. Шевченку відбувся святковий концерт хорової капели «Дударик» «Мамине серце», в приміщенні Львівської обласної філармонії Міжнародний фестиваль «У колі друзів», у м. Трускавець відбувся гала-концерт переможців фестивалю «Мелодія намиста», у всіх в районних домах культури та народних домах Львівщини відбулися святкові концерти з виступами місцевих колективів, у навчальних закладах Львівщини проведено дитячі ранки, урочисті заходи з нагоди цього свята, у бібліотеках відбулися літературні вернісажі «Мати –берегиня нашого дому», «Для тебе матусю», у храмах - святкові Богослужіння за здоров’я матерів.

Традиційно з нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї на Львівщині проводяться заходи з популяризації сімейного способу життя, а саме: різні фестивалі, змагання, конкурси, де можна взяти участь сім`ями. Слід відзначити традиційний відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я», організаторами якого виступає управління з питань фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації.  За результатами усіх випробувань львівського обласного фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я» абсолютним переможцем виявилася сім’я Арехти з міста Сокаля, яка й представляла Львівщину у фіналі Всеукраїнського фестивалю у м. Полтаві 13-16 травня 2012 року.

З 2 по 7 травня 2012 року Миколаївський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом освіти райдержадміністрації, Миколаївським професійним ліцеєм провели районний конкурс дитячих творчих робіт «Моя сім’я - найкраща». За найкращими роботами виготовлено соціальні буклети з пропаганди сімейних цінностей.

12 травня 2012 року Стрийщина святкувала разом День Матері та Міжнародний День сім’ї. Більше 150 дітей взяли участь у різних конкурсах, змаганнях та іграх: виконання віршу або пісні про маму; малюнок "Я і моя сім'я" на асфальті, естафетах. Змагалися також дорослі: вагітні та молоді матері у конкурсі на краще виконання колискової; татусі - у конкурсі  чарівних слів своїм матусям та дружинам. Учасники заходу пішли додому з кульками, альбомами для малювання та книжкою "Колискові на ніч малюкам". А 16 травня 2012 року для вагітних у приміщенні Мама-центру відбувся перегляд фільму про розвиток дитини "Від зачаття до народження".

У цікавому форматі святкування провели у м. Трускавець: організатори вирішили зібрати під одним дахом палацу культури ім. Т.Г. Шевченка знані родини м. Трускавець, що своєю щоденною працею розбудовують рідне місто. Близько двадцяти щасливих сімей вітали один одного з святом українських родин, без яких держава не існуватиме як така. Серед запрошених були сім’ї Іванишиних, Куців, Голиків, Розор, Саланів, Короваїв, Мелещаків, Артимовичів, Попадинців, Яблонських, Кісаків, Біласів, Саліїв, Химинів та інші.

20 травня 2012 року у м. Львові в парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького на літній сцені відбулося загальноміське свято «День сім’ї». Метою заходу було пропагувати українські, традиційні, християнські сімейні цінності та популяризувати здоровий спосіб життя. Організаторами свята сім’ї виступили ХЄЦ «Гефсиманія», СПГО «Майбутні батьки України», християнські церкви м. Львова, за підтримки Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації. Кожна команда , що змагалась — це тато, мама і дитина (від 6 до 12 років). У рамках свята відбулась молитва благословення за сім’ї міста Львова, виступи ХЄЦ «Гефсиманія», ансамблю танцю «Добрий настрій», дитячої театральної студії «Фора», дитячого колективу ГО «Майбутні Батьки України» та ансамблю сучасного танцю «Глорія».

Щасливі діти ростуть тільки в дружній сім’ї. Від степені культури та благополуччя сім’ї залежить культура та майбутнє нації. З метою формування культури сімейних стосунків, поглиблення взаємовідносин у родині, управлінням з питань сім’ї та молоді обласної державної адміністрації спільно з ЛОГО Спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина» 1 - 2 грудня 2012 року було організовано навчально-освітній семінар «Віднайдення втраченого вектору родинного життя» для двадцяти родин Львівщини. Семінар проходив в приміщенні школи Св. Софії (м. Львів), під час якого відбувалися диспути на тему «Секрети успішного батьківства» (лектор Озерний В.М.), «Сім секретів успішного материнства» (лектор Кочерган О.Р.), майстер-класи для всієї родини.

Реалізація сімейної політики систематично висвітлюється у засобах масової інформації на таких Інтернет сайтах: сайт ЛОДА, низці сайтів РДА, «Вголос», «032ua», «Галичина спортивна», «ЗІК», Державної служби молоді та спорту України, «Урядовий портал».

  •    Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10.07.2008 №674/0/5-08 «Про затвердження заходів з покращення соціального захисту багатодітних сімей Львівської області на період до 2015 року»

Немає коментарів

Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook