Період публікації:

від

до

Категорія:

Козацькому роду нема переводу !

Опубліковано: Середа, 18 жовтня 2017 

min
max

14 жовтня українці  відзначали свято Покрови Пресвятої Богородиці. Воно було одним з найголовніших свят козаків, адже козаки вшановували Покрову як свою покровительку, за що і отримало другу назву – Козацька Покрова. 

        З метою виховання  патріотизму  у школярів  та ознайомлення дітей з історією і культурними місцями України саме в цей день   групою учнів  4-Б класу Красненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 разом з їхнім класним керівником Ковалик Ольгою Ярославівною  було здійснено восьму за рахунком у їхній шкільній сім’ї  екскурсію. І цього разу вони відвідали  національний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви. Козацькі могили"  в  с. ПляшеваРадивилівського району  Рівненської  області.

        Учні побували у музеї, де екскурсовод показала їм схему битви під Берестечком та розповіла , як вона відбувалась. Діти мали змогу побачити  діораму, яка зображує атаку підрозділів Яреми Вишневецького на польові укріплення Б. Хмельницького. З цікавістю школярі розглядали  у вітринах козацьку зброю того часу: гармати, кулі, мушкети, стріли, ціпи, коси, сокири і ножі та порівнювали  її з польськими пістолями, шаблями. Їхню увагу привернули також  тогочасні побутові речі:  приладдя писаря гетьманської канцелярії (каламарі-чорнильниці), козацькі люльки. Особливо запала у серце розповідь про Козакову  яму - озерце посеред болотяної заплави, де один з останніх козаків боронився з човна. Спершу три години відстрілювався з мушкета, потім (маючи 14 ран!) захищався косою, а на пропозицію самого короля скласти зброю відповів, що за життя уже не дбає.

        У Михайлівській церкві , де молився та приймав Святе Причастя перед боєм сам Б.Хмельницький, екскурсанти мали можливість розглянути іконостас, підійти до ікони святої Варвари, помолитись за добру долю рідної України.

        Пізніше діти побували у гробниці під Георгіївською церквою, де поховано останки більше сотні козаків, помолились за душі полеглих у бою. Пригадавши сьогоденні події у зоні АТО , учні були тривожно вражені побаченим.

        Особливо цікавою  була участь у святковому прийомі у козачата, де маленькі українці  голосно промовляли клятву на вірність Україні, опустившись на коліно, трепетно цілували державний прапор та посвячувались шаблею у борців - патріотів за свій рідний край. А для міцного здоров’я отець рясно скропив голівки діточок святою водою.

        На завершення свята маленькі козачата мандрували алеєю по рівнині, де в 1651р відбулася битва,  до пам’ятника козакам, робили на пам’ять світлини, а потім  смакували гарячим козацьким кулішем, приготовленим у великому казанку . 

       Із чудовим настроєм повертались додому. А тут дорогою приворожила краса рідної природи . Вийшовши помилуватись, натрапили на галявину з грибами. Радощам не було меж.  Крім позитивних емоцій додому привезли ще й грибочків для святкової  вечері.

      Учні, батьки та вчителька дуже вдячні директору школи Чиж І.І. та начальнику  відділу освіти Буської  РДА Глуховецькому Б.Л. за допомогу та виділення автобуса для поїздки.

        Козацькому роду не буде переводу! – з впевненістю говорять батьки, узагальнюючи почуте з дитячих розповідей про незабутні враження від екскурсії.

Вчителька 4-Б класу Ковалик О.Я.

Немає коментарів

Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook