Період публікації:

від

до

Категорія:

Інформаційна сторінка - педагогам-дошкільникам

Опубліковано: Понеділок, 23 жовтня 2017 

min
max

Пропонуємо ознайомитись з оглядом статті Юлії Єфименко «Парне пластик-шоу» (Єфименко Юлія. Парне пластик-шоу [Текст]: новітня форма естетико-оздоровчої роботи з дітьми / Ю. Єфименко // Дошкільне виховання. – 2017. - № 9. – С. 15 – 19.)

Пластик-шоу, або горизонтальний пластичний балет - вітчизняна технологія, спрямована на фізичний та естетичний розвиток і загальне оздоровлення дошкільнят. Розробив її ще у 1990 р. Микола Єфименко. З того часу технологія постійно розвивалася, з’являлися різні дочірні напрями, про які розповідалося на сторінках «ДВ» і «ПП».

Переваги пластик-шоу

-Гармонійне формування скелета дитини, її м’язової та нервової системи, загальний моторний розвиток.

- Пізнання дітьми нового в ході розгортання сюжету тренінгу.

- Налагодження взаємодії (комунікації) між хлопчиками і дівчатами.

- Опанування дітьми тендерних ролей.

- Розгортання предметно-маніпулятивної діяльності дітей (стимуляція великих півкуль ).

- Розвиток тактильних відчуттів (відчуття дітьми зміни положення у просторі, гравітаційного навантаження, м’язового напруження).

- Здійснення колекційного впливу.

Гендерний аспект

Діти так чи інакше будують свої взаємини і намагаються розв’язувати рухово-ігрові проблеми, що виникають під час виконання вправ. Комунікації сприяє наявність у діяльності дітей спільних предметів для тренінгу (обруча, гімнастичної палиці, м’яча або мотузки). Саме ці рухово-ігрові відносини відкривають широкі можливості для ефективного засвоєння дітьми моделей взаємин між представниками різних статей. Педагог має подбати про створення протягом усього групового тренінгу у таких рухово-ігрових ситуацій, у яких хлопчики та дівчатка взаємодіють, поступово зближуються одне з одним.

Кожний тренінг  - театралізована гра

Добираючи теми тренінгів, педагог має подбати про те, щоб зацікавити дітей, занурити їх у казкові сюжети з рухово-ігровимим діями. Цікаві, незвичайні, захопливі сюжети успішно розвивають дітей фізично, інтелектуально, духовно. У тренінгах з парними пластик-шоу сюжети переважно пов’язані з реальним навколишнім середовищем (галявина, ліс, поле, море тощо).Та обов’язковими їх характеристиками мають стати яскраво виражені художність, естетичність, хореографічність і фантастичність («Мандрівка крижинок», «Осінній балет листочків», «Танок парасольок з дощиками»).

Для такого дійства розробляється план-сценарій.. За формою та змістом це своєрідна фізкультурна казка, ситуаційна міні-гра, що сюжетно є частиною великої тематичної гри. Всі вправи мають образні назви (наприклад, «Сон сонячних променів і веснянок», «Вальс парасольок і дощинок», «Осінній листочок і квітка»).

Одна із значущих складових театру горизонтального пластичного балету - дозована драматизація. У своїх постановках-тренінгах педагог має широко використовувати дуальні образи, ігрові ситуації. Наприклад, добро і зло, чоловік і жінка, світло й темрява, але вводити їх слід поступово, у доступній дітям формі. Такими персонажами можуть бути сонячний промінчик і тінь, поривчастий вітерець і кульбабки, лісове диво й діти, хижі акули і маленькі рибки, злива й мурашки, парасольки і краплинки тощо.

Дозоване, коректне протиставлення та сюжетна дія протиборства підсилюють педагогічний ефект парного пластик-шоу.

Підготувала Оксана Северин.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Понеділок, 06 квітня 2020 06.04 – 537 роки від дня народження Рафаеля Санті (1483-1520).  Італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження. Народився Рафаель 6 квітня (за деякими джерелами 28 березня) 1483 в Урбіно, Італія. Перше навчання художній майстерності проводив його батько – Джованні Санті....

Переглядів: 4568 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Неділя, 05 квітня 2020 05.04 – 432 роки від дня народження Томаса Гоббса (1588-1679). Англійський філософ. Майбутній мислитель з’явився на світ 5 квітня 1588 року в південно-східному графстві Англії, біля містечка Мальмсбері, в родині сільського священика. Початкову освіту він здобув у парафіяльній школі, яку відвідував...

Переглядів: 4506 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook