Період публікації:

від

до

Категорія:

Інтегрований урок у Ясеновецькому НВК (фото)

Опубліковано: Четвер, 19 жовтня 2017 

min
max

12 жовтня у 9 класі Ясеновецького НВК вчителем української мови і літератури Ольгою Степанівною Пуківською проведено інтегрований урок української літератури з уроком християнської етики (вчитель Оксана Іванівна Фірак), на який Ольгою Степанівною було запрошено наукового історика мови, кандидата філологічних наук, працівника Львівської Національної Академії наук України, священика Юрія Васильовича Осінчука.

Тема. Розвиток писемності після хрещення Руси-України. Найдавніші рукописні книги Київської Русі (Остромирове Євангеліє, Ізборник Святослава).

Мета: ознайомити учнів з особливостями розвитку української літератури за доби середньовіччя, подати відомості про найдавніші рукописні книги Київської Русі; розвивати уміння вчитися аналізувати середньовічну літературу; виховувати інтерес та повагу до української літератури.

У своєму вступному слові Ольга Степанівна звернула увагу на розвиток середньовічної літератури ХІ – ХY ст., яка нерозривно зв’язана з церковним життям, з історичними подіями. Після запровадження християнства 988 року Володимиром Святославовичем для зміцнення держави спільна релігія мала сприяти об’єднанню: єдиний Бог – єдина держава – єдиний князь.

В українській середньовічній літературі важливими були церковнослужебні книги. Найбільш давньою книгою є «Остромирове Євангеліє», про яку розповів Юрій Васильович. Він зауважив, що це важлива пам’ятка старослав’янського письменства, яка містить євангельські читання для неділі і свят. Ця книга була переписана 1056 – 1057 рр. зі староболгарського оригіналу дияконом Григорієм. Текст Євангелія Юрій Васильович продемонстрував на відеоекрані з коментарями. Він зауважив, що Ізборники 1073 та 1076 років належать до пам’яток давньоукраїнського перекладного письменства і були створені для чернігівського князя Святослава. В ізборниках містяться твори релігійно-морального характеру.

Оксана Іванівна у своєму виступі зупинилась на значенні Біблії у нашому житті, на значенні тих Божих заповідей, за якими ми повинні жити.
І найголовнішою для кожного з нас є заповідь: «Люби ближнього свого, як себе самого.»

В кінці уроку учениця Наталія Телятинська щиро подякувала Юрію Васильовичу та Оксані Іванівні за змістовні і дуже потрібні учням розповіді.

Немає коментарів

Схожі статті:

Виступ у територіальному центрі  «Калейдоскоп новорічно-різдвяних свят» Виступ у територіальному центрі «Калейдоскоп новорічно-різдвяних свят» Опубліковано: Четвер, 13 лютого 2020 12 лютого 2020 року волонтери Ясеновецького НВК відвідали Золочівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), де збираються одинокі люди. Школярі є частими гостями цього закладу, адже завжди стараються принести хвилини радості літнім людям. Цього разу виступ «Калейдоскоп...

Переглядів: 831 Коментарів: 0

Відділи освіти

Квіти у полі, там, де Крути… Квіти у полі, там, де Крути… Опубліковано: П`ятниця, 31 січня 2020 29 січня – День пам’яті героїв Крут. Саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. 28 січня 2020 року  в Ясеновецькому НВК було проведено захід «Квіти у полі, там, де Крути…». Виступ підготували педагог-організатор...

Переглядів: 556 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook