Період публікації:

від

до

Категорія:

Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич зустрівся із академічною спільнотою Львівської політехніки

Опубліковано: Понеділок, 26 листопада 2018 

min
max

Днями у рідній альма-матер – Національному університеті «Львівська політехніка» – побував заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич. В актовій залі головного корпусу університету відбулася його зустріч з викладачами, студентами й аспірантами навчального закладу, під час якої обговорено низку важливих та актуальних проблем, що торкаються проведення освітньої реформи, зокрема в українській вищій школі.

У вступному слові ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало напівжартома сказав, що представляти гостя львівським політехнікам недоречно, адже донедавна Юрій Михайлович працював в університеті проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків.

Відомо, що професор Рашкевич є послідовним прихильником й модератором тих змін, які відбуваються нині в європейському освітянському просторі, а також у вітчизняній сфері. Адже вони, наголосив промовець, дають великий шанс нашим студентам, викладачам і науковцям не залишитися на узбіччі глобалізаційних процесів, які на початок XXI століття охопили практично всі сфери життя: «Але успішно здолати посталі перед нами виклики ми зможемо лише за умови глибокого переконання у правильності поставлених завдань, яке має базуватися на їхньому розумінні та внутрішньому сприйнятті. В іншому разі нас чекає глибоке розчарування та внутрішня (і не тільки) еміграція провідних фахівців із сфери вищої школи».

Як відомо, 2018 рік оголошений Роком вищої освіти. А це означає, що головним пріоритетом реформування є саме якісні чинники освіти. Впродовж цього часу Міністерство освіти і науки України розробляло комплексні зміни до Закону України «Про вищу освіту», нову систему економічних відносин у цій сфері. «Головною наскрізною ідеєю у процесі забезпечення якості вищої освіти, - підкреслив Юрій Рашкевич, - має бути академічна доброчесність».

Під час зустрічі заступник Міністра торкнувся актуальних питань запуску в роботу НАЗЯВО – Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, впровадження національних стандартів освіти тощо. Говорив він також про один із наріжних каменів університетської освіти та науки – автономізацію навчальних закладів, що є важливим та невід'ємним принципом Болонського процесу, до якого Україна приєдналася ще в 2005 році. Промовець проаналізував проблеми запровадження дуальної освіти, наголосивши, що в Україні це стане можливим лише через 5 років. Наприкінці він відповів на запитання присутніх.

За інформацією прес-служби Національного університету «Львівська політехніка»

Немає коментарів

Схожі статті:

                                   Права та обов'язки дітей Права та обов'язки дітей Опубліковано: П`ятниця, 20 грудня 2019 В рамках проведення  Всеукраїнського тижня права у Гостинцівській ЗОШ І-ІІ ступенів Мостиського району   10.10.2019 року відбулася зустріч учнів школи з інспектором з ювенальної превенції Мостиського ВП старшим лейтенантом поліції Петик В.В. Під час змістовної години спілкування «Права та обов'язки дітей»...

Переглядів: 777 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook