Період публікації:

від

до

Категорія:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

Опубліковано: Субота, 14 березня 2020 

min
max

14.03 – 141 рік від дня народження Альберта Ейнштейна (1879-1921). 

Один з найвизначніших фізиків XX століття.

Альберт Ейнштейн народився 14 березня 1879 року в південно-німецькому місті Ульмі, в небагатій єврейській родині.

Початкову освіту Альберт Ейнштейн отримав у місцевій католицькій школі і до 12 років був дуже релігійним. Однак після прочитання деяких наукових книг, прийшов до висновку, що багато в Біблії не може бути правдою. У школі великими успіхами не відрізнявся. Цікавився лише математикою і фізикою, а також творами Канта.

У 1894 році родина Ейнштейнів переїхала до Павії в Італії. На наступний рік Альберт відправився до Цюріха, щоб вступити до Політехнічного училища, але провалив деякі іспити, при цьому блискуче склавши математику.

У 1896 році його все ж прийняли на педагогічний факультет, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною — Мілевою Марич. По закінченні навчання отримав диплом вчителя математики і фізики.

У 1901 році вчений отримав громадянство Швейцарії і вирішив залишитися там. У цей же рік була опублікована його перша стаття «Наслідки теорії капілярності».

По 1909 рік він працював в основному над патентуванням винаходів у сфері електромагнетизму, а у вільний час займався дослідженнями, пов’язаними з теоретичною фізикою. У 1905 році були опубліковані нові статті вченого, які зробили революцію в галузі теоретичної фізики. Тоді ж він почав працювати над теорією відносності.

До інших найбільших відкриттів вченого відносять роботи по фотоефекту, броунівському русі. Використовуючи квантову статистику Ейнштейн разом з фізиком Бозе відкрив п’ятий стан речовини, названий в їхню честь конденсатом Бозе-Ейнштейна.

З 1909р. по 1913р. Ейнштейн працював професором в політехнікумі Цюріха, а з 1914 по 1933 роки він працював професором в університеті Берліна, а потім став директором Інституту фізики.

У 1933 році фізик покидає Німеччину із-за переслідувань, що почалися, з боку нацистів, і емігрує назавжди в США. Там він отримує посаду професора фізики в Прінстонському інституті фундаментальних досліджень. Він швидко стає одним з найвідоміших і шанованих людей в країні і отримує репутацію геніального ученого.

Помер Альберт Ейнштейн в Прінстоні 18 квітня 1955 року від аневризми аорти.

 

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Понеділок, 06 квітня 2020 06.04 – 537 роки від дня народження Рафаеля Санті (1483-1520).  Італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження. Народився Рафаель 6 квітня (за деякими джерелами 28 березня) 1483 в Урбіно, Італія. Перше навчання художній майстерності проводив його батько – Джованні Санті....

Переглядів: 4552 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Неділя, 05 квітня 2020 05.04 – 432 роки від дня народження Томаса Гоббса (1588-1679). Англійський філософ. Майбутній мислитель з’явився на світ 5 квітня 1588 року в південно-східному графстві Англії, біля містечка Мальмсбері, в родині сільського священика. Початкову освіту він здобув у парафіяльній школі, яку відвідував...

Переглядів: 4486 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook