Період публікації:

від

до

Категорія:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

Опубліковано: Понеділок, 16 березня 2020 

min
max

16.03 – 233 роки від дня народження Георга Симона Ома (1787-1854). 

Німецький фізик.

Народився 16 березня 1789 року на місті Ерланген, Німеччина в досить освіченій сім’ї. Батьки прищеплювали хлопчику любов до книг і вивчення природних наук.

Початкову освіту Георг отримав завдяки своєму батькові — Йогану Вольфгангу, який влаштував сина в гімназію, а потім і до місцевого університету. Там він вивчає математичні науки. Але, провчившись усього 3 семестри всупереч волі батька, в 1806 році майбутній вчений кинув університет і влаштувався викладачем в місті Готштадті, Швейцарія. А через три роки в 1809 році переїхав до міста Нейенбург, Західна Пруссія, де цілком присвятив себе вивченню математики.

У 1811 році Ом все ж повернувся в рідний університет і на радість батька, не тільки з успіхом закінчив його, але і отримав вчений ступінь доктора філософії. З цього моменту починається плідна наукова діяльність Ома і не менш плідна викладацька. Спочатку він викладає математику в місті Бамберг, а потім і в Кельні в Німеччині.

Працюючи викладачем, Ом починає всерйоз займатися науковою діяльністю і зокрема вивченням процесів, що відбуваються в електричних ланцюгах. В 1825 році він публікує наукову працю, що описує електричні явища. Ще через рік він формулює свій знаменитий закон, в якому відображається залежність електричної напруги, струму і опору, що, по суті, формує фундаментальні основи електротехніки. А ще через рік дає теоретичне обгрунтування відкритого закону. У 1830 році він публікує працю, що стосується досліджень уніполярної (односторонньої) провідності.

Примітно, що спочатку науковий світ вороже зустрів найбільше відкриття Ома. Довгий час його наукові праці ігнорувалися і навіть заборонялися до публікації. Лише в 1831 році, коли інші вчені дослідним шляхом прийшли до аналогічної інтерпретації закону Ома — досягнення вченого визнали практично всі наукові організації. Наукові праці Георга Симона навіть були відзначений в 1841 році Лондонським королівським товариством, а сам вчений нагороджений медаллю.

Отримавши широку популярність, Георг Симон Ом продовжує працювати в області вивчення електричних процесів. У 1829 році він публікує ряд робіт, що стосуються процесів нагрівання провідників, по яких протікає електричний струм. У 1839 році він вивчає акустику і теж публікує ряд наукових робіт, а також формулює акустичний закон Ома.

Помер великий учений 6 липня 1854 року в віці 65 років.

 

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Понеділок, 06 квітня 2020 06.04 – 537 роки від дня народження Рафаеля Санті (1483-1520).  Італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження. Народився Рафаель 6 квітня (за деякими джерелами 28 березня) 1483 в Урбіно, Італія. Перше навчання художній майстерності проводив його батько – Джованні Санті....

Переглядів: 4552 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Неділя, 05 квітня 2020 05.04 – 432 роки від дня народження Томаса Гоббса (1588-1679). Англійський філософ. Майбутній мислитель з’явився на світ 5 квітня 1588 року в південно-східному графстві Англії, біля містечка Мальмсбері, в родині сільського священика. Початкову освіту він здобув у парафіяльній школі, яку відвідував...

Переглядів: 4486 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook