Період публікації:

від

до

Категорія:

«Вчителеві-предметнику»: анотовані інформаційні огляди періодики Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

Опубліковано: П`ятниця, 03 Червня 2016 

min
max

Учителеві-предметнику

тижнева оглядова інформація літератури (6-12 червня 2016 р.)

З питань методики викладання навчальних предметів в школі

Українська мова та література

Котяш, Олександр. Функції порівняльного звороту як художнього засобу в романі Василя Барки «Жовтий князь» [Текст]: / О. Котяш // Дивослово. – 2016. -  № 5. – С. 34-37. – Бібліогр.: 6 назв.

Новизну й актуальність теми статті визначає брак праць, присвячених аналізові функціонування порівняльних зворотів як художнього засобу в романі В. Барки «Жовтий князь». Мета розвідки – розглянути особливості введення порівнянь у тканину твору для образного опису природи, сільського побуту, змалювання зовнішнього і внутрішнього стану персонажів. Здебільшого використовуються порівняння, утворені поєднанням порівняльних сполучників як, мов, наче, неначе з іменниками в непрямих відмінках, що почасти семантично посилені залежними словами. Використання іменників різного змістового наповнення дає змогу влучно позначити описуване. У цьому В. Барка виявив себе справжнім художником слова.

Омельчук, Сергій. Функціонування в сучасній українській мові прийменниково-іменникових конструкцій на позначення дефісного написання слів [Текст]: / С. Омельчук // Дивослово. – 2016. -  № 5. – С. 21-26. – Бібліогр.: 25 назв.

У статті досліджено нормативне функціонування в мовознавчому й лінгводидактичному дискурсах прийменниково-іменникових конструкцій на позначення дефісного написання слів. Визначено тенденції використання прийменників з і через з іменником дефіс в «Українському правописі» різних років видання (1928-2011 рр.), а також у працях вітчизняних учених-мовознавців першої половини ХХ – початку ХХІ ст. З’ясовано граматичні особливості іншомовних відповідників української прийменниково-іменникової терміносполуки в німецькій, англійській, польській, білоруській, російській мовах.

Петреченко, Світлана. Фразеологізми та лексичне значення їх [Текст]: технологічна карта уроку з використанням Web 2.0 / С. Петреченко // Дивослово. – 2016. -  № 5. – С. 17-20.

Стаття містить технологічну карту уроку української мови, присвяченого вивченню фразеологізмів. Акцент у методичній розробці зроблено на використанні комп’ютерних технологій та онлайн-сервісів у процесі вивчення теми. Навчальний захід (урок) розроблено відповідно до програми з української мови для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Тищенко, Оксана. Лженаука, ватний синдром і викладання мови у ВНЗ [Текст]: / О. Тищенко // Дивослово. – 2016. -  № 5. – С. 27-33. – Бібліогр.: 44 назви.

У публікації розглянуто феномен лженауки та її впливу на суспільство як елемент ідеологічної пропаганди. Профілактика лженаукових тенденцій, а отже, й ватного синдрому полягає у розвиткові словесно-логічного, критичного, самостійного мислення, у формуванні особистісної та пізнавальної мотивації, зокрема через психолінгвістичний підхід у викладанні мови у ВНЗ. Це сприятиме формуванню виваженого, самостійного сприйняття інформації, схильності до корректного оформлення й перевірки інформації та її джерел. Стаття може бути корисною також для вчителів української мови загальноосвітніх навчальних закладів.

Токмань, Ганна. Політологічні засади навчання української літератури: допомога вчителям від академіка Віталія Дончика [Текст]: / Г. Токмань // Дивослово. – 2016. -  № 5. – С. 58-63. – Бібліогр.: 2 назви.

 Статтю присвячено політології, що використовується як одна з основ навчання української літератури в середній школі. Автор спирається на публіцистичну книжку Віталія Дончика, який виклав концепцію світогляду українця. Політологія може допомогти відповісти на актуальні питання, пов’язані з інтерпретацією художнього тексту.

 Підготували бібліографи: Ковпак В. О.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Понеділок, 06 квітня 2020 06.04 – 537 роки від дня народження Рафаеля Санті (1483-1520).  Італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження. Народився Рафаель 6 квітня (за деякими джерелами 28 березня) 1483 в Урбіно, Італія. Перше навчання художній майстерності проводив його батько – Джованні Санті....

Переглядів: 4528 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Неділя, 05 квітня 2020 05.04 – 432 роки від дня народження Томаса Гоббса (1588-1679). Англійський філософ. Майбутній мислитель з’явився на світ 5 квітня 1588 року в південно-східному графстві Англії, біля містечка Мальмсбері, в родині сільського священика. Початкову освіту він здобув у парафіяльній школі, яку відвідував...

Переглядів: 4461 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook