Період публікації:

від

до

Категорія:

МОН: Ключове завдання в реформуванні вищої освіти на цей навчальний рік – розробка нових стандартів вищої освіти

Опубліковано: Вівторок, 13 вересня 2016 

min
max

12 вересня в Міністерстві освіти і науки України відбулося чергове засідання сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН, на якому обговорили порядок розгляду та затвердження стандартів вищої освіти.

«Ключове завдання реформування вищої освіти на 2016/2017 навчальний рік – нові стандарти як врегулювання питання нового змісту вищої освіти», – підкреслив директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров.

Він зазначив, що нові стандарти вищої освіти повинні отримати відгуки громадськості та зовнішню оцінку експертів та бути розроблені до того часу, коли переважна більшість вищих навчальних закладів починає планувати свій наступний навчальний рік.

Олег Шаров також наголосив, що сьогодні одне із концептуальних завдань сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства – це розробка стандартів нової педагогічної освіти. «Вища освіта має зробити свій внесок в розвиток загальної середньої освіти та повернутися обличчям до школи», – зазначив директор департаменту вищої освіти.

Міністерство освіти і науки розробило Концепцію нової школи, реалізація якої не можлива без якісної підготовки вчителя. Для цього необхідно розробити нові стандарти з педагогічних спеціальностей. Таке відповідальне завдання, в першу чергу, покладене на Науково-методичні комісії сектору вищої освіти із загальної середньої та професійної освіти, а також з предметної освіти та спорту. Саме ці НМК працюють над розробленням проектів стандартів вищої освіти з застосуванням компетентнісного підходу.

Крім того, члени сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН також приділили значну увагу проекту Порядку розгляду та затвердження стандартів вищої освіти, що передбачає механізм затвердження нових стандартів. Зокрема, розглядалися питання ухвалення рішення про затвердження нових стандартів, основні принципи вибору зовнішнього рецензента та інші.

Довідково:

Науково-методична рада МОН України – це постійний консультативно-дорадчий орган, затверджений наказом Міністерства. Одне із основних завдань Науково-методичної ради – аналіз та вироблення пропозицій щодо перспективних напрямків розвитку змісту освіти. До складу ради входять голова, два його заступники, вчений секретар, а також члени Науково-методичної ради, які обираються на строк не більше, ніж три роки.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Триває громадське обговорення проєкту наказу щодо змін до Умов прийому до ЗВО в 2019 році Триває громадське обговорення проєкту наказу щодо змін до Умов прийому до ЗВО в 2019 році Опубліковано: П`ятниця, 27 вересня 2019 Проєкт наказу розроблено Міністерством освіти і науки України відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту», абзацу шістнадцятого частини першої статті 64 Закону України «Про освіту», на виконання рішення Державної регуляторної служби України від 14 серпня 2019 року № 22. Метою запропонованого...

Переглядів: 3024 Коментарів: 0

Вища освіта

Як отримати дублікат документа про вищу освіту – роз’яснення МОН Як отримати дублікат документа про вищу освіту – роз’яснення МОН Опубліковано: Середа, 04 вересня 2019 Щоб отримати дублікат документа про вищу освіту та/або додатка до нього, треба подати письмову заву до вишу, який видав документ. Це можна зробити особисто або через уповноваженого представника. Відповідне роз’яснення надає МОН у зв’язку з численними зверненнями громадян про те, як отримати дублікат...

Переглядів: 709 Коментарів: 0

Вища освіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook