Період публікації:

від

до

Категорія:

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Опубліковано: Вівторок, 11 квітня 2017 

min
max

07.04.16р. у КЗ ЛОР Верхньосиньовидненська спецшкола-інтернат вчитель християнської етики Савка І.М. провела з учнями виховну годину  «Благовіщення Пресвятої Богородиці».

Учні мали можливість послухати цікаві розповіді про свято Благовіщення, які були закріплені  переглядом слайдів.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – велике дванадесяте свято, третє за значенням після Великодня і Різдва Христового.

В основі свята повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії благої вісті про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.
По часу встановлення свято Благовіщення є одним із найдревніших. У VII ст. Іоанн Дамаскін і Феофан, митрополит Нікейський, склали канони на свято Благовіщення.

У стародавніх християн це свято мало різні назви: Благовіщення про Христа, Початок спокути, Благовіщення Ангела Марії. І тільки в VII столітті йому на Сході та Заході було присвоєно назву Благовіщення Пресвятої Богородиці.

У церкві цього дня святять проскури. Благовіщенську проскуру, як і Богоявленську та Стрітенську воду, зберігали за образами. А ще, пасічник проскуру кришить та висипає в мед, щоб бджоли роїлися, а сівач змішує з землею та сіє по чотирьох кутах ниви щоб дощова хмара ниви не минала; проскуру заривають у землю, щоб град посіву не побив.

Цього дня господар випускає із хлівів на волю, на сонце усіх тварин, навіть пса і кота виганяє на подвір я щоб чули весну і самі про себе дбали. Бог благословляє в цей день рослини, й усе починає рости. Цвітуть перші весняні квіти: проліски, первоцвіт, ряст, сон-трава…

Український народ особливо шанує свято Благовіщення. У народі воно одержало назву третьої зустрічі весни (після Стрітення і Сорока Мучеників).

Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби.

За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж турбувати землю вважалося великим гріхом.

У це свято не можна працювати. У народі із цього приводу кажуть, що на Благовіщення навіть птиця не в’є гнізда. За легендою, зозуля тому не має свого кубла й підкидає яйця в інші, що колись на свято вила гніздо, і Бог їй відібрав пам’ять.

 

 

Немає коментарів

Схожі статті:

З вишиванкою в серці Україну єднай! З вишиванкою в серці Україну єднай! Опубліковано: П`ятниця, 22 травня 2020 Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка  символізує  родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. 21...

Переглядів: 6403 Коментарів: 0

Відділи освіти

З Днем Матері! З Днем Матері! Опубліковано: П`ятниця, 15 травня 2020 День матері - це одне із зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.З цим словом пов’язані найтепліші спогади, найніжніші...

Переглядів: 3345 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook