Період публікації:

від

до

Категорія:

Відкрито книжкову виставку, присвячену Янку Купалу

Опубліковано: Вівторок, 04 липня 2017 

min
max

До 135-ти річчя від дня народження Янки Купали (1882), білоруського поета і драматурга у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжкову виставку: «Видатний діяч білоруського Відродження»: (експонується з 01 липня до 17 липня в приміщенні абонементу).

Довідка

Янка Купала (справжнє ім'я Іван Домінікович Луцевич, біл. Іван Дамінікавіч Луцевіч) народився 7 липня 1882 року у селі В'язинка під Мінськом. Класик білоруської літератури, поет, драматург, публіцист, видатний діяч білоруського Відродження початку XX століття. Академік Національної академії наук України (1929), Академії наук Білоруської РСР (1928).

Янка Купала - найвизначніший співець Білорусії, про якого його сподвижник поет Якуб Колас писав: «Поезія Купали— це квітучий і запашний сад, де зібрано аромат білоруської землі…»

Перші твори Купала — сентиментальні вірші польською мовою, надруковані у 1903–1904 роках. Перша збірка поета, «Жалейка» («Сопілка»), була в 1908 році конфіскована.

Після Великого Жовтня розквітнув талант Янки Купали. Чимало творів поет присвячує великій дружбі братніх народів, зокрема українського і білоруського.

Купала багато перекладав, зокрема переклав «Слово о полку Ігоревім» (прозою і віршами), «Інтернаціонал», польський текст в п'єсах В. Дуніна-Марцинкевича «Ідилія» та «зальоти», лібрето опери «Галька» С. Манюшко, поему О.С. Пушкіна «Мідний вершник», ряд віршів і поем Т.Г. Шевченка, деякі твори М.О. Некрасова, І.А. Крилова, А.В. Кольцова, А. Міцкевича, Владислава Сирокомлі, М. Конопницької, Ю.І. Крашевського, В. Броневського, Е. Жулавського і ін.

У роки Великої Вітчизняної війни великий син Білорусії виступав із своїми полум'яними творами, закликав до нещадної боротьби з фашистами. Його вірші перекладалися на багато мов як народів Радянського Союзу, так і зарубіжних країн

28 червня 1942 року в Москві Купала трагічно загинув, коли впав зі сходів у готелі «Москва». Поета поховали в Москві на Ваганьковському кладовищі, а через 20 років його прах перевезли в Білорусь. Тепер могила Янки Купали розташована на Військовому цвинтарі у Мінську, поруч з могилою Якуба Коласа.

Іменем Купали названо вулицю, парк і станцію метро в Мінську, Гродненський державний університет, заповідник біля В'язинки. Створено Державний літературний музей Янки Купали у Мінську і його філія у В'язинці, Лявках i Окопах.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

12 серпня - Міжнародний день молоді 12 серпня - Міжнародний день молоді Опубліковано: Середа, 08 серпня 2018 12 серпня - Міжнародний день молоді У приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку:  «Молодь – майбутнє держави» (експонується з 06 серпня до 23 серпня в фойє бібліотеки (2 поверх)). Довідка Міжнародний день молоді, який відзначається...

Переглядів: 1117 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

Відкрито книжкову виставку, присвячену Андрею Шептицькому Відкрито книжкову виставку, присвячену Андрею Шептицькому Опубліковано: П`ятниця, 27 липня 2018 До дня народження Андрея Шептицького (29.07.1865), предстоятеля Української греко-католицької церкви у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку: «Освіта й виховання у пастирських посланнях митрополита Андрея Шептицького» (експонується з 23...

Переглядів: 570 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook