Період публікації:

від

до

Категорія:

Інна Совсун: Всі вступники повинні бути в рівних умовах

Опубліковано: Вівторок, 21 Червня 2016 

min
max

Про організацію, об’єктивність та прозорість проведення процедури вступу в магістратуру за спеціальністю «Право» з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання йшлося під час засідання робочої групи під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун.

У нараді взяли участь заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Наталія Юр, експерти Вищої ради юстиції, Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа», Проекту USAID «Справедливе правосуддя», а також представники вищих навчальних закладів – учасників експерименту.

Учасники наради ухвалили рішення про внесення змін до Положення про проведення у 2016 році вступних випробувань на основі ступеня бакалавра для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» з використанням ЗНО як експерименту. Вступники, котрі вивчають іншу іноземну мову, крім англійської, зможуть проходити вступні випробування за двома компонентами тесту – «Право» і «ТЗНПК» (Тестування загальних навчальних правничих компетенцій). Вони писатимуть тест в окремій аудиторії, після чого пройдуть випробування з іноземної мови в університеті. Всі інші вступники відповідно до Положення складатимуть три компоненти тесту – «Право», «ТЗНПК», «Англійська мова». За трьома блоками тесту вищі навчальні заклади – учасники експерименту – отримають результати вступних випробувань і, застосувавши коефіцієнти, зможуть побудувати рейтинговий список вступників. «Таким чином, всі вступники, які братимуть участь в експерименті, будуть в рівних умовах», – підкреслила Інна Совсун.

Під час засідання також було прийнято рішення включити до складу фахової комісії, яка визначатиме пороговий бал «склав/не склав» для тесту з права, загальних навчальних правничих компетенцій, англійської, двох представників від кожного університету – учасника експерименту.

Окрім того, учасники наради вирішили делегували експерта Вищої Ради юстиції Андрія Бойка до складу комісії, що формуватиме кінцевий варіант тестових завдань блоку «Право». Кінцевий варіант тестів «Англійська мова» затвердить представник Посольства США в Києві, а тест «ТЗНПК» – консультант Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Сергій Раков. Вони ж з метою дотримання конфіденційності процедури контролюватимуть тиражування тестів. Конверти з варіантами тесту на випробування, не знайомлячись зі змістом завдань, обиратиме перший заступник Міністра освіти і науки, а також своїм підписом підтвердить дотримання процедури.

Під час наради також було визначено час на виконання тестових завдань. Зокрема, на блок «Право» відводиться 120 хвилин, «ТЗНПК» – 60 хвилин, «Англійська мова» – 60 хвилин. Загальна кількість тестових завдань блоку «Право» становитиме 70, блоку «ТЗНПК» – 30, а «Англійська мова» – 42. Кожне завдання трьох блоків тесту оцінюватиметься від 0 до 1, тобто за правильну відповідь вступник отримає 1 бал. Ваговий коефіцієнт визначатимуть вищі навчальні заклади за сумою 4-х показників: результатів трьох блоків – права, тестування загальних навчальних правничих компетенцій, англійської мови, а також середнього балу диплома бакалавра.

Для участі в тестуванні з використанням технологій ЗНО на магістратуру вступник подає документи до приймальних комісій, де повинен отримати екзаменаційний листок та прийти у визначений пункт тестування. Тестування відбудеться 23 липня о 10.00 год.

Отримати екзаменаційний листок вступник може в одному з 9-ти вищих навчальних закладів, що беруть участь в експерименті: Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет «Одеська юридична академія», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Одеський національний морський університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Немає коментарів

Схожі статті:

Інна Совсун: Вступні випробування на магістратуру з використанням технологій ЗНО забезпечать прозорість процесу вступу Інна Совсун: Вступні випробування на магістратуру з використанням технологій ЗНО забезпечать прозорість процесу вступу Опубліковано: Четвер, 02 Червня 2016 Запровадження стандартизованого тестування для навчання в магістратурі вплине на якість юридичної освіти та створить об’єктивні умови для всіх учасників вступної кампанії. Про це повідомила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час прес-конференції, присвяченій пілотному проекту із...

Переглядів: 4126 Коментарів: 0

Вища освіта

Триває громадське обговорення проєкту наказу щодо змін до Умов прийому до ЗВО в 2019 році Триває громадське обговорення проєкту наказу щодо змін до Умов прийому до ЗВО в 2019 році Опубліковано: П`ятниця, 27 вересня 2019 Проєкт наказу розроблено Міністерством освіти і науки України відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту», абзацу шістнадцятого частини першої статті 64 Закону України «Про освіту», на виконання рішення Державної регуляторної служби України від 14 серпня 2019 року № 22. Метою запропонованого...

Переглядів: 3020 Коментарів: 0

Вища освіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook