Період публікації:

від

до

Категорія:

Україно-німецька комісія отримала 78 заявок на фінансування проектів від українських наукових інституцій

Опубліковано: Понеділок, 18 липня 2016 

min
max

Україно-німецька комісія з науково-технічного співробітництва розгляне 78 наукових проектів, які були подані українськими інституціями для отримання грантового фінансування від урядів Німеччини та України на 2017-2018 роки. Перелік проектів та процедури подальшої роботи розглядалися та були затверджені 13 липня у Берліні в рамках спільного засідання українських та німецьких експертів.

«За умовами конкурсу українські науковці мали подавати заявки на дослідження спільно із представниками наукових інституцій Німеччини. Такі двосторонні проекти отримують спільне україно-німецьке фінансування та відкривають можливість для наших науковців здійснювати дослідження на базі німецьких наукових інституцій, із використанням такого наукового обладнання, яке не завжди є в Україні», – розповів заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха.

Заявки на фінансування подавалися за двома напрямками – структурні проекти та традиційні (або проекти мобільності). Структурні проекти покликані генерувати рішення, які дозволять реформувати систему організації наукової діяльності в університетах та академіях наук України, а також сприятимуть створенню нових наукових кластерів. Традиційні проекти – направлені на вивчення окремих наукових проблем та підтримують перехресні візити українських та німецьких науковців, які працюють над вирішення спільних наукових задач.

Серед 78 поданих заявок – 16 є структурними проектами, за якими фінансування традиційно більше, та 62 – стосуються реалізації традиційних проектів. Вже на початку осені будуть визначені 10 з них, які отримають фінансування.

«Якщо говорити про статистику заявок, то 42 проекти надійшли від дослідників з університетів, 30 – від інститутів Національної академії наук України, а решта – від науково-дослідних організацій різних міністерств та галузевих академій», – зазначив Максим Стріха.

Серед лідерів за кількістю поданих заявок – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Львівська політехніка» та Інститут фізики напівпровідників імені В. Лашкарьова НАН України.

Тематика досліджень, які були подані для конкурсного відбору, торкнулася багатьох актуальних питань, наприклад: дослідження в області нано-технологій, вивчення кліматичних змін, епідемій у тваринництві, дослідження та створення біоактивних сполук, виробництво біоматеріалів, вітроенергетика, розробка сполук проти раку та діабету, ендопротезування, дослідження та створення сучасних композитних матеріалів, запровадження технологій очистки стічних вод, синтез нанокристалів, енергетичний менеджмент, реформування структур та систем трансферу технологій, розробка ортопедичних імплантатів, спільні археологічні дослідження доби залізного віку, волоконно-оптичні розробки, проекти з координації великомасштабних експериментів тощо.

Немає коментарів

Схожі статті:

Триває конкурс українсько-литовських науково-дослідних проектів на 2018-2019 роки Триває конкурс українсько-литовських науково-дослідних проектів на 2018-2019 роки Опубліковано: П`ятниця, 17 березня 2017 Упродовж 1 березня – 3 травня 2017 року Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти і науки Литовської Республіки та Науково-дослідна рада Литви проводять конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проектів на період 2018-2019 років. Конкурс є відкритим для будь-яких лабораторій...

Переглядів: 722 Коментарів: 0

Конкурси, олімпіади

Українська наука стає ближчою до Європейських високих технологій Українська наука стає ближчою до Європейських високих технологій Опубліковано: П`ятниця, 23 вересня 2016 22 вересня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018). Парламент прийняв Закон України «Про ратифікацію...

Переглядів: 1841 Коментарів: 0

Вища освіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook