Період публікації:

від

до

Категорія:

Відкрито книжкову виставку, присвячену Михайлу Ломоносову

Опубліковано: П`ятниця, 11 листопада 2016 

min
max

До 305-ти річчя від дня народження Михайла Всильовича Ломоносова (1711), російського вченого природодослідника, енциклопедиста, філософа, поета у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжкову виставку: «Феномен світової науки: Михайло Ломоносов» (експонується з 07 листопада до 25 листопада в приміщенні абонементу).

Довідка

Михайло Васильович Ломоносов народився 8 (19) листопада 1711 в селі Денисівка (Архангельська губернія) в заможній родині.

У віці 14 -ти років Михайло вже вмів грамотно писати. Дізнавшись, що батько хоче його одружити, в 19 років вирішує тікати в Москву. У 1731 вступає в Слов’яно-греко-латинську академію. 1734 р. Ломоносов вирушає до Києва, де протягом кількох місяців навчається у Києво-Могилянській академії. Наступного 1735 року його разом з іншими дванадцятьма учнями було відправлено до Петербурга та зараховано до складу студентів університету Академії наук. У числі кращих студентів в 1736 році відправився вчитися до Німеччини, де вивчає технічні та природничі науки, а також іноземні мови і літературу.

Почав збирати свою бібліотеку, до якої увійшли як античні автори, так і сучасники. Він вивчає безліч наук, ставить досліди, виступає з лекціями. Навіть при такій зайнятості у Ломоносова залишається час на написання віршів.

У 1741 році Михайло Васильович повертається на батьківщину. У 1742 році Ломоносов був призначений ад’юнктом фізики в Петербурзькій академії наук, а через 3 роки став професором хімії Внесок Ломоносова в такі науки, як фізика, хімія, географія, астрономія, мінералогія, грунтознавство, геологія, картографія, геодезія, метеорологія дуже великі.

Літературна творчість Ломоносова містить твори на різних мовах. Це — «Історія Російська», трагедії «Тамара і Селім», « Демофонт», і багато віршів.

Помер Ломоносов від запалення легень 4 квітня 1765 р. 8 квітня похований на Лазаревському цвинтарі Олександро-Невської лаври.

Немає коментарів

Схожі статті:

12 серпня - Міжнародний день молоді 12 серпня - Міжнародний день молоді Опубліковано: Середа, 08 серпня 2018 12 серпня - Міжнародний день молоді У приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку:  «Молодь – майбутнє держави» (експонується з 06 серпня до 23 серпня в фойє бібліотеки (2 поверх)). Довідка Міжнародний день молоді, який відзначається...

Переглядів: 1121 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

Відкрито книжкову виставку, присвячену Андрею Шептицькому Відкрито книжкову виставку, присвячену Андрею Шептицькому Опубліковано: П`ятниця, 27 липня 2018 До дня народження Андрея Шептицького (29.07.1865), предстоятеля Української греко-католицької церкви у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку: «Освіта й виховання у пастирських посланнях митрополита Андрея Шептицького» (експонується з 23...

Переглядів: 574 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook