Період публікації:

від

до

Категорія:

Львівські політехніки разом з австрійськими архітекторами й інженерами візьмуться за дослідження архітектурних ансамблів та археологічної спадщини Пліснеська в селі Підгірці

Опубліковано: Середа, 22 березня 2017 

min
max

Шановні представники ЗМІ!

Запрошуємо Вас взяти участь у висвітленні цікавої події Міжнародної науково-практичної конференції на тему «Збереження та ревалоризація пам’яток села Підгірці. Відтворення втраченої дерев’яної церкви св. Михайла», а також відкриття виставки «Архітектурна та археологічна спадщина с.Підгірці.   Досвід міжнародних досліджень».

 Конференція відбудеться 25 березня ц.р. в Національному університеті “Львівська політехніка”. 

Місце проведення конференції:  204 ауд. головного корпусу  університету (вул.С.Бандери, 12).

Початок о 10 годині.         

 Виставка відкривається 24 березня перед актовою залою головного корпусу університету о 10.00.  Згодом ою 11.00-11.30 відбудеться прес-конференція та виїзне засідання в селі Підгірці.

  Учасниками конференції будуть керівники Львівської облдержадміністрації та обласної ради, гості з Австрії — професор Марина Доерінг-Вільямс (Технічний університет  Відня), доктор Антон Кралер (Унівеситет Інсбрука), архітектор-інженер Герхард Гаузер (Інсбрук), доктор Андреас Веннінгер (директор ОЕАД в Україні), очільники та науковці Національного університету «Львівська політехніка»  — директор  Інституту архітектури професор Богдан Черкес, професор  Микола Бевз, багатолітня дослідниця підгорецької спадини доцент Ореста Ремешило-Рибчинська, доценти Ігор Бокало та Олег Рибчинський, директор громадської організації «Шолом-Підгірці» Ігор Кавич, а також         директор Національної галереї мистецтв ім.Б.Возницького Тарас Возняк, президент ІКОМОС України Микола Гайда та інші дослідники.

            За довідками звертатися: до Ремешило-Рибчинської Орести Ігорівни, тел. +38 (067) 714 8107
або e-mail: a23fish@yahoo.com

Унікальною перлиною Львівщини є культурний ландшафт села Підгірці Бродівського району, що розкинулося на низькогірному пасмі Вороняки. Впродовж віків у неповторній спадщині села, в пам’ятках  культури, археології та архітектури VІІ — поч.ХХ століть фіксувалася героїчна історія та мистецькі уподобання України, а також Австрії та Польщі.

 Сьогодення вимагає пошуку ефективних засобів та шляхів реалізації Програми проведення науково-проектних та реставраційних робіт на нерухомих об’єктах культурної спадщини у цій унікальній  історичній місцині,  зокрема,  опрацювання теми: «Ревалоризація архітектурних ансамблів та археологічної спадщини Пліснеська в с.Підгірці». Про це йдеться в  листі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки на ім’я ректора Національного університету «Львівська політехніка» Юрія Бобала  від 06.12.2016 року. Саме це і стало спонукальною причиною проведення означеної Міжнародної науково-практичної конференції, що пройде у формі  «круглого столу».

 У ході “круглого столу” заплановано  обговорити і схвалити низку питань. Йдеться, зокрема, про Програму ревалоризації пам’яток в с.Підгірці, доопрацювання генерального плану розвитку території села  із врахуванням положень розробленої програми та з нанесенням охоронних зон пам’яток та охоронних зон ландшафту, розробку та затвердження правового статусу об’єктів пам’яток, а також реставраційної документації на відтворення пам’яток та провести їх затвердження, консервацію фундаментів згорілої церкви та впорядкування території історичного прицерковного кладовища.

На виставці «Архітектурна та археологічна спадщина с.Підгірці, Бродівського району. Досвід міжнародних досліджень» будуть представлені матеріали спільних досліджень, обмірні креслення архітектурних пам’яток Підгорецького палацово-паркового ансамблю, результати паркової археології, в т.ч. обмірні креслення дерев’яної церкви св. Михайла (згоріла 18 травня 2006 року), виконаних в 2003 році за участю українських та австрійських студентів під керівництвом викладачів Інститутів архітектури Львова та Відня.

Вперше буде виставлено проект відтворення згорілої церкви, виконаної харківським студентом під керівництвом фахівців Інститутів архітектури Львівської політехніки та Харківського Національного університету архітектури та будівництва. Експозиція буде доповнена матеріалами експедицій в заповідник «Стародавній Пліснеськ» за участю фахівців та студентів Львівського національного університету ім.Івана Франка.

                Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Немає коментарів

Схожі статті:

Львівська політехніка готується до цікавого масштабного фестивалю - «Наукові фестини» Львівська політехніка готується до цікавого масштабного фестивалю - «Наукові фестини» Опубліковано: П`ятниця, 31 березня 2017 Цьогоріч він відбудеться 22 квітня та вже втретє збере довкола головного корпусу університету понад 30 локацій для презентацій наукових винаходів, мистецьких заходів та оригінальних перформансів, які мають продемонструвати усім присутнім перспективи української науки та освіти. Політехніки готують...

Переглядів: 737 Коментарів: 0

Учнівське та студенське самоврядування

У навчальних закладах Львівщини вшановуватимуть постать Михайла Грушевського У навчальних закладах Львівщини вшановуватимуть постать Михайла Грушевського Опубліковано: Четвер, 07 квітня 2016 Упродовж 2016 року у навчальних закладах Львівщини відбудуться виховні та тематичні заходи, приурочені до 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського. Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олександра Небожук. «Різноманітними науково-виховними...

Переглядів: 8746 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook