Період публікації:

від

до

Категорія:

День матері

Опубліковано: Вівторок, 16 травня 2017 

min
max

12.05.17р. у КЗ ЛОР Верхньосиньовидненська спецшкола-інтернат під керівництвом педагога-організатора Диміцької Г.Б. відбулося свято до дня матері.
Метою якого було:  прищеплювати любов і повагу до жінки – матері, сприяти збагаченню духовного світу дітей, учити бути чемними, поважати,  любити і шанувати матерів; формувати в учнів уявлення про призначення жінки, виробляти навички виразного читання; виховувати естетичні смаки, любов до поезії, пісні.

Педагог-організатор ознайомив всіх з історією виникнення свята. Це родинне свято має свою біографію, що сягає початку XX століття, коли молода американка з Фінляндії Анна Джервіс звернулася до законодавців з пропозицією присвячувати один день року вшановуванню матерів, символізуючи його кольорами квітів. Ті, в кого матері живі, мали припнути до одягу рожеву квітку, а в кого вже залишили світ – білу.

1914 року конгрес США ухвалив постанову про святкування Дня матері, обравши для цього травень – час весняного буяння квітів.

Після Першої світової війни його почали відзначати і в європейських країнах – Швеції, Норвегії, Австрії.

- В Україні День Матері широко почали відзначати з 1929 році. Цього дня в церквах правили молебні за здоров’я матерів, за упокій померлих.

Звідусюди з’їзжалися до рідної домівки діти. Мати пригощала їх найсмачнішими стравами, освящала свяченою водою. Під матусиною вишнею чи грушею закопували шматок хліба, дрібні гроші й зерно, щоб у добрі та спокої довіку бути

- Усі почесті цього дня – Матері. Їй традиційно дарували ложку і сон - траву – символи життевої снаги та спокою.Найяскравішим виявом любові до рідної неньки були зібрані на світанку росяні пелюстки яблуневого цвіту, якими обсипали матір. А ті, кому не було вже до кого поспішати, ставили на знак пам’яті свічку перед образом Богородиці, несли на могили матерів склянки з водою і зерном і дві гілочки - вишневу та яблуневу і схилялися над ними з лівого боку - від серця.

- Цього дня діти дарували матусям усе те, що заздалегідь виготовляли власноручно (малюнки, іграшки, вишивки, вирощені ними квіти). А ще діти писали своїм матінкам листи - сповіді, в яких каялися та давали обіцянку виправитись.

Діти розказували вірші та співали пісні про матерів і бабусів, а в кінці педагог-організатор  наголосила на тому, що діти, пам’ятайте, що мами ні купити, ні заслужити. Вона у вас єдина. Тож бережіть своїх матерів, шануйте їх. Знайте, що ранню старість і хвороби приносить не стільки праця, як хвилювання і переживання. Ваше недобре слово, негідна поведінка – це рана на ніжній материнській душі…Дуже тяжко жити без мами…

Немає коментарів

Схожі статті:

Це від любові сонячно стає Це від любові сонячно стає Опубліковано: Понеділок, 19 лютого 2018 Це від любові сонячно стає, Й душа аж до зірок увись несеться. Якщо любов в твоєму серці є, То все чарівним і легким здається. 14 лютого відзначають міжнародне свято Валентина. Не обійшло стороною це свято і  школярів нашої Бориславської ЗСШ-інтернату. Як відомо, свято Валентина називають...

Переглядів: 586 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Міжнародний день братів і сестер в НРЦ  «Левеня» Міжнародний день братів і сестер в НРЦ «Левеня» Опубліковано: П`ятниця, 10 квітня 2020 10 квітня в різних країнах світу відзначається чергове сімейне свято – Міжнародний день братів і сестер. Вихованці Комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» із задоволенням долучилися до відзначення цього дня. Не надто відоме, воно покликане продовжити славну...

Переглядів: 6747 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook